Společnost Matějovo pekařství a.s. je regionální výrobce pekařských a cukrářských výrobků s dlouholetou tradicí. 

Svými výrobky zásobuje nejen prodejny v celém okresu Blansko, ale také ve Vyškově, Svitavách a v Brně.

Blanenský chléb, Zborovecký chléb a tradiční rohlíky tvoří již dlouhodobě standard v kvalitě pečiva. Výrobní program zahrnuje pestrou škálu běžného i jemného pečiva, cukrářských výrobků, dortů, certifikovaných BIO výrobků, BIO těstovin, tyčinek a trvanlivých výrobků.

Provoz byl založen v roce 1953 jako lokální pekárna pro Blansko s manuální výrobou a sázecími pecemi. Později přešel pod Jihomoravské pekárny s.p. jako jeden z výrobních závodů a spadaly pod něj přidružené výrobní závody v Olešnici, Sebranicích, Sloupu, Ráječku, Mladkově, Letovicích a jiné drobné provozy, dále cukrárny v Blansku a Boskovicích. Po modernizaci to byla v roce 1962 první průmyslová pekárna s kontinuální automatickou výrobou těsta, chleba a pečiva v tehdejší ČSSR a stala se hlavním výrobním podnikem pro okres Blansko a blízké okolí, kam byla centralizována výroba z přidružených provozů, z nichž některé postupně zanikaly. V 70tých letech byl provoz rozšiřován, modernizován, byla sem přesunuta cukrářská výroba a byla zde zřízena výroba jemného pečiva.

V roce 1993 byl podnik privatizován na Pekárny K&K spol.s r.o. (později Pekárny KaK, spol.s r.o.). V tomto období se zde započalo s výrobou bezlepkových, BIO a amarantových produktů a vznikla výroba těstovin.

V únoru 2005 přechází firma prodejem na Pekárny Blansko a.s., které pokračují v tradici svých předchůdců.

Článek o Pekárnách Blansko v Blanenském deníku:

_______________________________________________________________________________

Zborovecká 10, Blansko, 678 01 | tel. 516417501-2

Novinky

01.01.2022 13:25
Vážení obchodní partneři, tímto si Vás dovolujeme informovat, že s účinností od 1. 1. 2022 došlo ke změně obchodního názvu naší společnosti Pekárny Blansko a.s. se sídlem Zborovecká 10, 678 01 Blansko.  Od 1. 1. 2022 se mění název společnosti a fakturačních údaje a to na: Matějovo...
14.10.2014 12:23
Byli jste u nás spokojeni? Chcete se s námi podělit o své zkušenosti? Chcete získat více informací? Neváhejte a napište nám. Vaše názory jsou cennými podněty k neustálému zlepšování našich služeb. Navíc jakákoliv pochvala od spokojeného zákazníka je tou nejlepší odměnou naší práce.
14.10.2014 12:22
Spustili jsme novou internetovou prezentaci, na které najdete kromě obvyklého výčtu služeb i přehled aktualit. Budeme Vás informovat o probíhajících akcích nebo nových službách, které připravujeme.